Tu jesteś:
Newsletter

23.10.2014

Szanowni Państwo,

z przyjemnością przedstawiam pierwszy numer Newslettera OZZ ZPAV, który przygotowaliśmy z myślą o naszych klientach wykorzystujących muzykę w prowadzonym biznesie. Newsletter przybliży Państwu najświeższe wydarzenia z polskiego rynku muzycznego, które mam nadzieję zainspirują Państwa do jeszcze efektywniejszego korzystania z bogactwa muzyki.

Bardzo cenimy sobie naszą współpracę, dlatego chcemy dać Państwu narzędzie proste i efektywne, które będzie dostarczać zarówno informacji o najlepiej sprzedających się płytach i najpopularniejszych nagraniach w stacjach radiowych, jak również praktycznych porad i przykładów, które pokazują jak w efektywny sposób można korzystać z muzyki. Zaczynamy przedstawiając brytyjskie badania dotyczące muzyki w fitness klubach.

Bardzo nam zależy na tym by ten materiał sprostał Państwa oczekiwaniom, dlatego też jeśli będą mieli Państwo jakieś sugestie, uwagi lub pomysły tematów które powinny zostać poruszone w przyszłości, bardzo proszę o przesyłanie tych informacji na adres newsletter.ozz@zpav.pl. Będziemy starali się w miarę możliwości wyjść naprzeciw Państwa sugestiom.

A tymczasem zapraszam do lektury pierwszego numeru.

Z poważaniem
Bogusław Pluta
Dyrektor OZZ ZPAV
Najlepiej sprzedające się płyty września - lista OLIS Na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt we wrześniu trafił album Empik Jazz Club: Louis Armstrong. Na miejscu drugim znalazł się najnowszy album polskiego rapera Miuosh Pan z Katowic.

Piosenki, których słuchaliśmy we wrześniu w stacjach radiowych - AIR PLAY Najchętniej odtwarzanym utworem we wrześniu przez stacje radiowe był Prayer In C (Robin Schulz Radio Edit) Lilly Wood & The Prick. W pierwszej dziesiątce m.in. duet Grzegorz Hyży i TABB, Liber i Natalia Szroeder oraz Ania Wyszkoni.

TOP 50 Dyskoteki Prayer In C (Robin Schulz Radio Edit) Lilly Wood & The Prick na pierwszym miejscu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich klubach i dyskotekach. Na miejscu drugim Deorro i Five Hours. Pierwszą trójkę zamyka Kiesza i jej piosenka Hideway.

Złote i Platynowe Płyty W październiku platyną pokrył się album Pharrella Williamsa GIRL. Wśród czterech płyt, które zdobyły wyróżnienia Złotej Płyty, znalazła się jedna polskiego wykonawcy Trzeba Było Zostać Dresiarzem rapera TEN TYP MES.

W fitness klubach tylko muzyka oryginalna. Wyniki brytyjskich badań. PPL firma, zajmującą się licencjami muzycznymi w Wielkiej Brytanii, udostępniła najnowsze badania, dotyczące muzyki w fitness klubach. 87% wszystkich, którzy chodzą do fitness klubów preferuje słuchanie oryginalnej muzyki podczas ćwiczeń.

Muzo.fm zastąpiło Radio PiN 25 września, po 12 latach istnienia, Radio PiN zakończyło swoją działalność. Jego miejsce zajęła zupełnie nowa stacja radiowa Muzo.fm. Nadawanie nowe programu rozpoczęło się 20 października o godzinie 6.00.

Ranking oglądalności telewizji muzycznych Polo TV liderem oglądalności wśród kanałów muzycznych we wrześniu. W pierwszej trójce znalazły się również Eska TV i 4fun.tv. Jak w miesięcznym zestawieniu wypadł nowy kanał Muzo.tv?

Nowa płyta Pink Floyd po 20 latach Album The Endless River zespołu Pink Floyd ukaże się 10 listopada 2014. To pierwsza publikacja grupy od 20 lat. Materiał do płyty pochodzi z sesji nagraniowej zarejestrowanej w 1993 roku, kiedy to muzycy po raz ostatni spotkali się w składzie: Gilmour, Mason, Wright.