Tu jesteś:
Newsletter

30.04.2018

Chodzenie na koncerty wydłuża życie o 9 lat – twierdzą naukowcy

Brytyjski „Independent” podaje na swojej stronie internetowej krzepiącą informację dla fanów muzyki na żywo – chodzenie na koncerty przedłuża życie. I to nawet o blisko dekadę.Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w kategoriach muzyki poważnej!

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się 24. gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018 w kategoriach muzyki poważnej. Uroczystość była transmitowana na żywo w Programie Drugim Polskiego Radia.Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w muzyce rozrywkowej i jazzie

We wtorek 24 kwietnia br. po raz 24. zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej – FRYDERYKI. Statuetki odebrali artyści ubiegający się o nagrody w kategoriach Muzyka Rozrywkowa i Muzyka Jazzowa. Po dwa Fryderyki otrzymali Daria Zawiałow oraz Maciej ObaraPolskie teledyski nominowane do Berlin Music Video Awards

Klipy polskich artystów nominowano do Berlin Music Video Awards. Szansę na statuetkę mają: Mikromusic z utworem Synu, PRO8L3M z Flary, Jetlagz z Roppongi Boys, Vienio i Kosi JWP z singlem Uliczne legendy, Koios z Hate? oraz Miuosh i Bajm z utworem Miasto szczęścia.Wzrost popularności polskiej muzyki w serwisie Spotify

Serwis Popruntheworld.pl przeanalizował dane dotyczące popularności polskiej muzyki w serwisie Spotify. W ciągu ostatniego roku udział rodzimego repertuaru w zestawieniu Top 200 Spotify Polska wzrósł ponad 10-krotnie.


Raper Kendrick Lamar uhonorowany Pulitzerem

Amerykański raper Kendrick Lamar 17 kwietnia otrzymał Pulitzera - prestiżową nagrodę przyznawaną za wybitne dokonania w dziennikarstwie, literaturze pięknej i muzyce. Wyróżniono go w ten sposób za ostatni album z 2017 roku zatytułowany DAMN.Utwory, których słuchaliśmy w stacjach radiowych <

Pierwsze miejsce marcowego Airplaya dla polskiej propozycji Gotowi na wszystko – Lanberry i Feela. Na 2. pozycji – La Louze Shanguy, a dalej muzyka do filmu Nowe oblicze GreyaFor You duetu Liam Payne i Rita Ora.


Najlepiej sprzedające się płyty marca Na trzech pierwszych miejscach marcowego zestawienia OLiS ponownie znaleźli się wyłącznie krajowi artyści, do tego wszyscy związani ze sceną rapową i hip-hopową. Na pierwszej lokacie raper KęKę z albumem To tu, za nim – grupa PRO8L3M i Ground Zero Mixtape, a na miejsce 3. z 1. spada O.S.T.R. i płyta W drodze po szczęście.

Najpopularniejsze utwory grane w polskich klubach Zarząd ZPAV przyznał najnowsze wyróżnienia dla płyt i singli. Złote Płyty trafiły do 9 albumów i 3 singli. Ponadto platynowym wyróżnieniem uhonorowano 3 albumy i 3 single, podwójną platyną – 2 albumy i jeden singiel, a potrójną – 2 single i jeden album.

Wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt Zarząd ZPAV przyznał najnowsze wyróżnienia dla płyt i singli. Złote Płyty trafiły do 9 albumów i 3 singli. Ponadto platynowym wyróżnieniem uhonorowano 3 albumy i 3 single, podwójną platyną – 2 albumy i jeden singiel, a potrójną – 2 single i jeden album.