Tu jesteś:
Newsletter

21.01.2015
Powrót do newslettera

Albumy, których oczekujemy w 2015 roku

Albumy, których oczekujemy w 2015 roku

Początek roku to przede wszystkim czas podsumowań, ale również prognoz na nadchodzący rok. Redakcja magazynu Billboard opublikowała listę Najbardziej Oczekiwanych Albumów 2015 roku. Sądząc po zestawieniu czeka nas kilka głośnych premier w tym roku.

Wiele emocji budzi przede wszystkim premiera nowej płyty Adele. Artystka swój ostatni krążek 21 wydała w 2011 roku. Płyta na całym świecie sprzedała się w ponad 30 mln kopii i ma status najlepiej sprzedającej się płyty XXI wieku w Wielkiej Brytanii. Została nagrodzona Grammy Award za Najlepszy Album Roku (2012) oraz BRIT Award w tej samej kategorii. Ponad to album 21 utrzymywał się na pierwszym miejscu listy Billboard 200 przez 24 tygodnie i do tej pory żadnemu artyście nie udało się nawet zbliżyć do sukcesu brytyjskiej wokalistki.

Na premierę czeka również najnowszy krążek Björk, będzie to dziewiąty solowy album artystki. W październiku zeszłego roku odbyła się premiera filmu Björk: Biophilia Live, który był zapisem z koncertu zarejestrowanego w Alexander Palace w Londynie w 2013 roku.

W roku 2015 powróci także Madonna, premiera Rebel Heart zaplanowana jest na 10 marca. Na płycie znajdzie się 19 piosenek, sześć z nich jest już dostępna w Internecie (możliwość zakupu poprzez iTunes). Singiel Living for Love ma już prawie 3 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Wśród producentów albumu znaleźli się m.in. Avicii oraz Diplo.

Madonna - Living for Love

W latach 2009-2012 Rihanna wydała cztery albumy. Od jakiegoś czasu mówi się, że artystka pracuje nad nowym krążkiem. W połowie grudnia w Paryżu odbyło się spotkanie z fanami – R8 Experience. Zdjęcia z tego wydarzenia prawdopodobnie mają być elementem teledysku promującego wydawnictwo. Piosenkarz, producent i autor Ne-Yo, który już słyszał najnowszy materiał Rihanny w wywiadzie dla stacji radiowej Capital Xtra powiedział: To czego miałem okazję posłuchać jest absolutnie niesamowite. Ludzie to pokochają.

W zestawieniu Najbardziej Oczekiwanych Albumów 2015 roku magazynu „Billboard” znaleźli się również m.in.: Ellie Goulding, Justin Bieber, Kanye West, One Direction. Zabrakło natomiast płyt m.in. takich artystów jak: Imagine Dragons, Lana del Rey, Marylin Manson, Mikky Ekko, Marina and the Diamonds, którzy również zapowiadają premiery nowych płyt w 2015 roku.


Pełne zestawienie opracowane przez redakcję magazynu „Billboard” znajduje się na stronie billboard.com.


Źródło: billboard.com, bustle.com