Tu jesteś:
Newsletter

23.10.2014
Powrót do newslettera

Muzo.fm zastąpiło Radio PiN

Muzo.fm zastąpiło Radio PiN

Radio PiN zakończyło nadawanie programu 25 września. Przez prawie miesiąc, bo do 20 października, w eterze rozbrzmiewał program przejściowy składający się tylko z muzyki. W tej chwili na częstotliwości Radia PiN słychać już nowy program Muzo.fm.

Pierwsze oficjalne informacje dotyczące metamorfozy radia PiN pojawiły się w chwili złożenia wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dotyczącego zmiany nazwy na Muzo.fm. Przekształcenia miały obejmować nie tylko samą nazwę, ale również dotychczasową ramówkę i playlistę.

Kolejną oficjalną informacją było objęcie przez Marcina Bisiorka stanowiska szefa programowego Radia PiN, który został również szefem nowopowstałego kanału muzycznego Muzo.tv. Ponadto do zarządu radiowej spółki dołączył Radosław Kietliński, dotychczasowy dyrektor programowy.

25 września ze stacją pożegnała się część dziennikarzy i prezenterów. Na antenie nowej rozgłośni pozostali m.in. Marcin Sobesto, Agnieszka Witkowicz-Matolicz i Robert Zawieja. Od 1 października prace nad nowym projektem rozpoczęli także m.in. Arkadiusz Frąckowiak, Konrad Olszewski, czyli byli współpracownicy Radia Eska Rock.

Według informacji ustalonych przez portal Wirtualnemedia.pl, zmiany nie obejmą dotychczasowego informacyjno-biznesowo-muzycznego charakteru stacji. Nowa stacja radiowa będzie nadawać program na mocy koncesji udzielonej przez KRRiTV. Koncesja radia PiN została zmodyfikowana w marcu 2014 roku. Zmiany dotyczyły profilu muzycznego stacji. Do gatunków takich jak jazz czy chillout dołączyła muzyka rozrywkowa. Redakcja Muzo.fm wzbogaciła dotychczasową playlistę o, jak mówi Marcin Bisiorek dyrektor programowy „ (…) najlepsze kawałki wszechczasów, nowości muzyczne, które przeszły przez gęste sito naszych redakcyjnych gustów (…)”.


Źródło: wirtualnemdia.pl