Tu jesteś:
Newsletter

23.10.2014
Powrót do newslettera

Nowa płyta Pink Floyd po 20 latach

Nowa płyta Pink Floyd po 20 latach

The Endless River – taki tytuł nośni album Pink Floyd, który ukaże się 10 listopada. To pierwszy nowy materiał grupy od 20 lat.

Album zawiera 18 utworów w wykonaniu: Davida Gilmoura, Nicka Masona i nieżyjącego już Richarda Wrighta. Roger Waters opuścił zespół w 1985 roku i tym samym nie został zaangażowany w ten projekt. Materiał do płyty to nagrania z sesji zarejestrowanej w 1993 roku, kiedy to muzycy po raz ostatni spotkali się w składzie: Gilmour, Mason, Wright. Efektem tego spotkania była ostatnia płyta zespołu - Division Bell.

The Endless River to rezultat trzech lat pracy przy nagrywaniu i udoskonalaniu tamtego materiału. Punktem wyjściowym był dla nas dwudziestogodzinny materiał z sesji nagraniowej The Division Bell z 1993 roku – powiedział Gilmour w jednym z wywiadów. Przesłuchaliśmy materiał, dodaliśmy kilka nowych elementów, zarejestrowaliśmy ponownie, by przy pomocy współczesnych technologii stworzyć album Pink Floyd na miarę XXI wieku.

Album The Endless River, w większości składa się z utworów instrumentalnych za wyjątkiem jednego – Louder Than Words, do którego słowa napisała Polly Samson, żona Gilmoura.

Nowy album to hołd złożony Richardowi Wrightowi. Myślę, że ta płyta to najlepszy sposób docenienia wkładu Ricka w brzmienie i twórczość zespołu. Słuchając ponownie tego materiału uświadomiłem sobie, jakim był wielkim muzykiem – powiedział Nick Mason.

Zespół udostępnił na swojej stronie internetowej dwa trzydziestosekundowe fragmenty materiału. Opublikowano także okładkę nowej płyty oraz listę utworów. Album będzie dostępny jako standardowe CD, podwójny winyl i deluxe box (dwie płyty, album ze zdjęciami, DVD/Blu-ray, pocztówki).
Lista utworów:

Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4

Things Left Unsaid
It’s What We Do
Ebb And Flow

Sum
Skins
Unsung
Anisina

The Lost Art of Conversation
On Noodle Street
Night Pght
Allons-y (1)
Autumn’68
Allons-y (2)
Talkin’ Hawkin

Calpng
Eyes To Pearls
Surfacing
Louder Than Words


http://www.pinkfloyd.com/theendlessriver/listen

Źródło: Billboard.com/pinkfloyd.com