Tu jesteś:
Newsletter

29.09.2016
Powrót do newslettera

ZPAV po raz kolejny partnerem festiwalu Soundedit

ZPAV po raz kolejny partnerem festiwalu Soundedit

Związek Producentów Audio Video został ponownie oficjalnym partnerem Soundedit 2016 – Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych.

Festiwal odbędzie się w dniach 28–30 października bieżącego roku w Łodzi i jak co roku organizator przewidział wiele atrakcji: od koncertów (m.in. zespołu Raz Dwa Trzy, Brodki, Dawida Podsiadły) po warsztaty i panele dyskusyjne. W ramach współpracy ze Związkiem Producentów Audio Video, który kolejny rok z rzędu został oficjalnym partnerem festiwalu, przygotowano dwa specjalne panele dyskusyjne: „Rynek producentów niezależnych w Polsce”, na którym zostanie przedstawiona polska fonografia niezależna, a także szanse jej rozwoju w Polsce i na świecie, oraz „Co posiadam, co mogę kupić, co sprzedać”, na którym prelegenci rozmawiać będą m.in. o możliwości wykorzystywania sampli, nadawania w stacjach radiowych czy działalności organizacji zbiorowego zarządzania. Panele poprowadzą przedstawiciele ZPAV: Bogusław Pluta oraz Laura Strzałkowska. Udział wezmą także przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, publisherów oraz wytwórni niezależnych.

Festiwal Soundedit jest imprezą mającą na celu uhonorowanie producentów muzycznych. Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia jest Brian Eno – wybitny muzyk, kompozytor, producent oraz laureat nagrody Grammy. Artysta podczas oficjalnej gali, która odbędzie się 29 października, odbierze statuetkę w uznaniu za całokształt swojej pracy producenckiej