Tu jesteś:
Newsletter

24.08.2016
Powrót do newslettera

Apple Music rozszerza swoją działalność na kolejne państwa

Apple Music rozszerza swoją działalność na kolejne państwa

Apple Music kontynuuje swoją ekspansję terytorialną. Amerykański serwis streamingowy jest już dostępny w 60 państwach, w których nie funkcjonuje Spotify.

W sierpniu bieżącego roku platforma została uruchomiona w Izraelu. Standardowy abonament dla jednej osoby kosztuje ponad 5 dolarów, zaś pakiet rodzinny – to wydatek rzędu ok. 8 dolarów. Dwa dni później Apple Music ogłosiło, że jego usługą objęto kolejne państwo – Koreę Południową. Ceny są tam nieco wyższe niż w przypadku pozostałych krajów. Pojedynczy użytkownik zapłaci miesięcznie 7,99 dolara, zaś osoby z pakietem rodzinnym – 11,99 dolara.

Warto zauważyć, że ekspansja Apple Music na Koreę Południową jest bardzo znaczącym ruchem ze strony amerykańskiego serwisu. Według raportów IFPI, tamtejszy rynek jest nie tylko 8. największym przemysłem muzycznym na świecie, ale także najszybciej rozwijającym się terytorium, szczególnie pod względem muzyki cyfrowej.

Dzięki zauważalnemu rozwojowi Apple Music jest obecnie dostępny w 115 państwach, z czego w 60 spośród nich nie działa największy rywal firmy – Spotify. Szwedzki serwis jest obecny w 60 krajach, z których zaledwie w pięciu nie ma Apple Music. Mowa o Andorze, Islandii, Lichtensteinie, Monaco oraz Urugwaju.

Apple Music został założony w 2015 roku. Według najnowszych danych serwis liczy obecnie 15 milionów użytkowników, którzy korzystają z płatnej usługi.

Źródło: musicbusinessworldwide.com