Tu jesteś:
Newsletter

25.07.2016
Powrót do newslettera

Najpopularniejsze albumy z hitami – TOP 10 w UK

Najpopularniejsze albumy z hitami – TOP 10 w UK

W Wielkiej Brytanii opublikowano zestawienie dziesięciu najlepszych kompilacji płytowych, zawierających największe przeboje poszczególnych artystów, wydanych na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Ranking został opublikowany z okazji 60-lecia brytyjskiej oficjalnej listy sprzedaży.

Na pierwszym miejscu znalazła się legendarna już płyta grupy Queen – Greatest Hits. Kompilacja została wydana w 1981 roku i zawierała takie przeboje jak Bohemian Rhapsody czy Another One Bites the Dust. Jest to pierwszy album, który w Wielkiej Brytanii przekroczył liczbę 6 milionów sprzedanych egzemplarzy i jak się szacuje, kopię tego albumu posiada co czwarte gospodarstwo domowe na wyspach.

Na drugim miejscu znalazła się szwedzka grupa Abba i Gold. Płyta sprzedała się w nakładzie 5,3 miliona kopii. Aż dziewięć utworów z kompilacji – to single, które osiągnęły 1. miejsce na oficjalnych listach przebojów. Wśród nich znajdziemy takie utwory jak Dancing Queen, Waterloo czy Take a Chance on Me.

Trzecie miejsce przypadło ponownie grupie Queen. Greatest Hits II został wydany 12 lat po premierze swojego poprzednika. Na płycie zawarto m.in. legendarny, wykonany wspólnie z Davidem Bowiem utwór Under Pressure, Radio GaGa czy I Want to Break Free.

W zestawieniu dziesięciu najlepszych kompilacji szerzej znanych jako The Best Of czy Greatest Hits znaleźli się także m.in. Madonna, Bob Marley i The Beatles.Top 10 The Greatest of The GreatestTytułArtystaRok Wydania
1 GREATEST HITS QUEEN 1981
2 GOLD. GREATEST HITS ABBA 1992
3 GREATEST HITS II QUEEN 1991
4 THE IMMACULATE COLLECTION MADONNA 1990
5 LEGEND BOB MARLEY & THE WAILERS 1984
6 1 BEATLES 2000
7 GREATEST HITS ABBA 1976
8 LADIES & GENTLEMEN. THE BEST OF GEORGE MICHAEL 1998
9 NEVER FORGET. THE ULTIMATE COLLECTION TAKE THAT 2005
10 NUMBER ONES MICHAEL JACKSON 2003

Źródło: officialcharts.com