Tu jesteś:
Newsletter

29.01.2016
Powrót do newslettera

Muzyczne nagrody filmowe

Muzyczne nagrody filmowe

W kategorii „najlepsza piosenka” konkurowały największe przeboje filmowe. Wśród nominowanych pojawili się tacy faworyci, jak m.in.: Wiz Khalif, Ellie Goulding oraz Sam Smith. I to właśnie brytyjski wokalista Sam Smith został wyróżniony Złotym Globem za utwór Writings on the Wall do filmu Spectre.

Z kolei w kategorii „najlepsza muzyka w filmie fabularnym” nagrodę zdobył Ennio Morricone, który napisał muzykę do najnowszej produkcji Quentina Tarantino – Nienawistnej ósemki. Oprócz włoskiego kompozytora nominowani do tej samej kategorii zostali również: Carter Burwell – Carol, Alexandre Desplat – Dziewczyna z portretu, Daniel Pemberton – Steve Jobs oraz Aaron Dessner, Ryuichi Sakamoto i Alva Noto – Zjawa.

Do muzycznych akcentów można także dodać nominacje dla wokalistek: Lady Gagi za rolę w serialu American Horror Story: Hotel oraz Queen Latifah za rolę w serialu Bessie. Zawodowe aktorki pokonała Lady Gaga i to właśnie ona otrzymała statuetkę.

Z kolei 16 stycznia br. ogłoszone zostały nominacje do Oskarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W kategoriach muzycznych nominowani zostali:

W kategorii „najlepsza piosenka filmowa”:

Sam Smith – Writings on the Wall do filmu Spectre

The Weeknd – Earned It do filmu 50 twarzy Greya

J. Ralph & Antony – Manta Ray do filmu Ginący świat

Lady Gaga – Till It Happens To You do filmu Pole walki

Sumi Jo – Simple Song #3 do filmu Młodość


W kategorii „najlepsza muzyka oryginalna”:
Carter Burwell – Carol
Ennio Morricone – Nienawistna ósemka
Johann Johannson – Sicario
John Williams – Star Wars. Przebudzenie Mocy
Thomas Newman – Most szpiegów

Warto także wspomnieć, że w kategorii „pełnometrażowy film dokumentalny” nominację otrzymały dwa filmy muzyczne: Amy – opowiadający o zmarłej brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse oraz What Happened, Miss Simeone?, poświęcony Ninie Simone.

Źródło: goldenglobes.com, filmweb.pl