Tu jesteś:
Newsletter

29.01.2016
Powrót do newslettera

Duże zmiany w Rock Radiu

Duże zmiany w Rock Radiu

Wkrótce Rock Radio może zostać zastąpione przez Radio Pogoda. Zmiana ta ma dotyczyć trzech miast: Bydgoszczy, Wrocławia oraz Katowic. Pod koniec stycznia bieżącego roku Grupa Radiowa Agory złożyła wniosek w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Radio Pogoda to stacja działająca od 12 czerwca 2015 roku. Można w niej usłyszeć głównie przeboje z lat 40., 50. i 60. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do osób w wieku 50+, które według przedstawicieli Grupy Radiowej Agora stanowią coraz bardziej atrakcyjną grupę dla reklamodawców. Jak twierdzi wiceprezes Grupy Adam Fijałkowski, wprowadzane zmiany to efekt coraz mocniejszej pozycji rynkowej Radia Pogoda, które z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej słuchaczy. Rock Radio będzie można usłyszeć już tylko w: Warszawie, Krakowie, Opolu oraz Poznaniu, a także w Internecie.

Przekształcenie Rock Radia w Radio Pogoda skutkuje także zmianami w redakcji stacji. Agora z końcem stycznia zakończy współpracę z Kubą Wojewódzkim, który do tej pory wspólnie z Piotrem Kędzierskim prowadził audycję Książę i żebrak. Odwołany został również redaktor naczelny – Mikołaj Lizut, którego od lutego bieżącego roku zastąpi Małgorzata Kierat-Tarczewska. M. Lizut nie kończy jednak współpracy z Agorą, wkrótce będzie można go usłyszeć w nowej audycji stacji TOK FM.

Źródło: wirtualnemedia.pl