Tu jesteś:
Newsletter

29.01.2016
Powrót do newslettera

Jack Garratt zwycięzcą BBC Music Sound of 2016

Jack Garratt zwycięzcą BBC Music Sound of 2016

BBC ogłosiła laureata plebiscytu BBC Music Sound of 2016, został nim wokalista i producent – Jack Garratt. Artysta wyprzedził 14 innych nominowanych, którzy zostali wyłonieni na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród 140 specjalistów z branży muzycznej: krytyków, blogerów i didżejów.

Zwycięstwo w plebiscycie BBC Music Sound of 2016 to był dla mnie niezły szok na zakończenie jednego z najbardziej wymagających emocjonalnie i fizycznie roku w moim życiu – powiedział Jack Garratt. – Jestem ogromnie wdzięczny BBC za nieustające wsparcie i dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Pozostali artyści na liście nominowanych są niewiarygodnie utalentowani i mam nadzieję, że ten rok będzie wspaniały dla nas wszystkich.

Huw Stephens, didżej pracujący w stacji Radio 1, dodał: – Jack Garratt to niesamowicie fascynujący artysta. W jego muzyce widać wpływy i zrozumienie wielu różnych gatunków, od bluesa do muzyki elektronicznej. Dzięki swoim piosenkom i występom na żywo stał się fenomenem zarówno na koncertach jak i w studiu. Nadchodzący rok będzie dla niego przełomowy, jego muzyka rozbrzmiewa na całym świecie i ukaże się jego debiutancki krążek. Zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo w Sound of 2016!

Jack Garratt pokonał takich konkurentów jak: kanadyjska wokalistka Alessia Cara, która zajęła drugie miejsce, oraz wokalista i producent NAO, który uplasował się na miejscu trzecim. Pięcioosobowy zespół Blossoms był czwarty, a miejsce piąte zajęli ex aequo multiinstrumentalista Mura Masa i ekipa WSTRN z Zachodniego Londynu.

Lista 15 nominowanych.

W zeszłym roku Garratt został także zwycięzcą BRIT Awards w kategorii Critics’ Choice. Jest to nagroda przyznawana obiecującym artystom, którzy według prognoz będą odnosić sukcesy w nadchodzącym roku.

Lista BBC Sound of 2016 została po raz pierwszy ogłoszona w 2003 roku. Jej zwycięzcami byli między innymi: Years & Years (2015), Sam Smith (2014), Haim (2013), Adele (2008) oraz 50 Cent (2003).

Debiutancki album Garratta, zatytułowany Phase, ukaże się 19 lutego.

Źródło: officialcharts.com, bbc.co.uk