Tu jesteś:
Newsletter

30.10.2015
Powrót do newslettera

Konferencja Music Cities

Konferencja Music Cities

Myślę, że wszystkie miasta powinny być Miastami Muzyki, jest ona kluczową częścią naszego życia, napędza społeczności, kreuje biznes, jest duszą miasta – tak na ostatniej konwencji Music Cities Convention mówił Valentino Barrioseta prezes organizacji non-profit Bridges for Music.

Music Cities Convention to konferencja poświęcona relacji między urbanistyką, jej strategią i rozwojem a branżą muzyczną. Po raz pierwszy zorganizowana w maju 2015 roku w Brighton w Wielkiej Brytanii z inicjatywy organizatorów The Great Escape Festival jednego z najważniejszych europejskich festiwali odbywającego się corocznie w Brighton.

Na pierwszą edycję Music Cities Convention przyjechali przedstawiciele miast z całego świata. Rozmawiali na temat rozwiązań i taktyk podejmowanych w miastach w celu wykorzystywania muzyki do poprawy życia w mieście. Zostały poruszone problemy dotyczące hałasu w mieście i regulacji z nim związanych, muzycznej turystyki, muzyki na żywo, edukacji, a także przedsiębiorczości i spraw związanych z rozwojem branży muzycznej.

Kolejna edycja konferencji odbędzie się już 25 października w Waszyngtonie, a kolejna europejska w przyszłym roku w maju znów w Brighton.

Źródło: musiccitiesconvention.com