Tu jesteś:
Newsletter

29.09.2015
Powrót do newslettera

EMI Production Music ogłasza amnestię na sample

EMI Production Music ogłasza amnestię na sample

Jedna z największych firm publishingowych właśnie pozwoliła na wykorzystywanie muzyki ze swojego katalogu artystom trudniącym się sampligiem.

Sampling to technika tworzenia utworów oparta na wykorzystywaniu fragmentów (sampli), już istniejących utworów, nie jest to jednak remix ponieważ jedna piosenka może zawierać sample pochodzące z wielu źródeł.

EMI Production Music firma będąca obecnie oddziałem Sony/ATV Music Publishing ogłosiła tak zwaną „amnestię na sample”, pochodzące z katalogu muzycznego firmy. Amnestia rozpoczęła się 1 września, ma potrwać 6 miesięcy i oznacza przede wszystkim, że twórcy mogą samplować utwory pochodzące z katalogu muzycznego firmy bez konieczności martwienia się o licencję.

Idea amnestii na samplig powstała po to by zachęcić artystów i producentów muzycznych do zwiększonego wykorzystywania katalogu muzycznego EMI Production Music, a także w celu zalegalizowania utworów wcześniej powstałych techniką samplingu, których jest około 125 tysięcy.

Chcemy współpracować ze społecznością artystów i firm fonograficznych, którzy są zainteresowani samplingiem i wykorzystywaniem naszego katalogu w tym celu. Chcemy sprawdzić czy wyjdzie z tego coś pozytywnego, czy uda się nawiązać nowe kontakty biznesowe. – tłumaczy Alex Black dyrektor EMI Production Music.

Źródło: billboard.com