Tu jesteś:
Newsletter

29.09.2015
Powrót do newslettera

Radio Jazz znowu nadaje w sieci

Radio Jazz znowu nadaje w sieci

1 września, po półrocznej przerwie ponownie ruszyło w sieci Radio JazzFM. Dzięki akcji crowdfundingowej prowadzonej w maju br. udało się zgromadzić środki finansowe na wznowienie działalności, a także pozyskano mecenat Bemowskiego Centrum Kultury.

Radio nadaje w Internecie, od poniedziałku do piątku od godziny 11:00. W ramówce reaktywowanego Radia Jazz znajduje się ponad 20 audycji autorskich. W programie mają swoje miejsce takie audycje jak #JazzDoIt, program popołudniowy, gdzie znajdą się nowości ze świata jazzu. Mają pojawić się również wiadomości kulturalne, a także zapowiedzi koncertów i festiwali.

Audycje autorskie będą emitowane od godziny 18:00, będą prowadzone zarówno przez dj i dziennikarzy wcześniej współpracujących z radiem, jak i nowych, którzy dopiero dołączyli do zespołu.

Radio Jazz FM powstało w 2009 roku, kontynuując ideę zamkniętego kilka miesięcy wcześniej Jazz Radia. W lutym 2015 r., po sześciu latach wolontariackiego funkcjonowania, RadioJAZZ.FM zawiesiło swoją działalność ze względu na trudną sytuację finansową.

W maju tego roku, ruszyła trwająca 28 dni akcja crowdfundingowa „RadioJAZZ.FM-Reaktywacja #jazzdoit”. W akcję oprócz dziennikarzy i słuchaczy radia zaangażowało się także środowisko muzyków jazzowych oraz ludzi kultury, m.in.: Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Jerzy Owsiak czy Stefan Friedmann. W efekcie udało się zebrać kwotę 63 437 zł – ponad 200% założonego celu. Radio JazzFM pozyskało także mecenat Bemowskiego Centrum Kultury, które m.in. udostępniło lokal wraz ze studiem radiowym.

Obecnie radia można słuchać za pośrednictwem strony internetowej www.radiojazz.fm, w planach jest przygotowanie aplikacji umożliwiającej słuchanie radia na urządzenia z systemem Androida, iOS oraz Windows Phone.

Źródło: jazzsoul.pl, wirtualnemedia.pl