Tu jesteś:
Newsletter

24.07.2015
Powrót do newslettera

Microsoft również wprowadza nową usługę muzyczną – Groove

Microsoft również wprowadza nową usługę muzyczną – Groove

Według informacji opublikowanych na stronie Microsoft.com, wraz z premierą wersji systemu operacyjnego Windows 10, na rynek wejdzie nowa usługa muzyczna – Groove. Nowy serwis ma zastąpić dotychczasową platformę muzyczną technologicznego giganta, czyli Xbox Music.

Jak czytamy na stronie Microsoftu: Groove opisuje to co ludzie czują, gdy słuchają muzyki. Do nowej usługi muzycznej, która choć będzie bazować na starej aplikacji Xbox Music, wprowadzonych zostanie kilka ulepszeń i nowych funkcji.

Groove, podobnie jak konkurencyjny Apple Music, będzie dawał możliwość synchronizacji całej biblioteki – również tej zakupionej przez iTunes. Dodatkowo, będzie zintegrowany z chmurą OneDrive, dzięki czemu użytkownicy korzystający z serwisu będą mogli przesyłać swoje pliki muzyczne pomiędzy urządzeniami.

W grudniu ubiegłego roku Microsoft zrezygnował z darmowego streamingu w Xbox Music, Groove również będzie serwisem subskrypcyjnym. Opłata miesięczna za Groove Music Pass wynosić będzie 9,99 dol. Dla użytkowników chcących zapewnić sobie roczny dostęp do aplikacji, pojawi się możliwość wykupienia abonamentu rocznego za 99 dol. Każdy z nowych użytkowników rejestrujących się do usługi będzie miał możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego.

Fani muzyki, którzy wykupią dostęp do Groove Music Pass, będą mogli strumieniować muzykę zarówno online jak i offline, a także pobierać ją na swoje urządzenia. Baza Microsoftu obejmuje ponad 40 mln utworów, które dostępne będą w serwisie.

Groove, początkowo będzie dostępny jedynie dla użytkowników programu Windows Insider. Planowana jest również wersja na iPhone’y. Oficjalna data premiery usługi to 29 lipca, wraz z wprowadzeniem na rynek nowego Windowsa 10.

Produkt nie będzie na razie dostępny w Polsce.

Źródło: theverge.com, pclab.pl