Tu jesteś:
Newsletter

24.07.2015
Powrót do newslettera

Rihanna z rekordową liczbą sprzedanych singli

Rihanna z rekordową liczbą sprzedanych singli

Jak ogłosiła amerykańska organizacja RIAA (Recording Industry Association of America), reprezentująca amerykański rynek muzyczny, Rihanna jako pierwsza artystka w historii (od momentu rozpoczęcia przyznawania certyfikatów RIAA w 1958 r.) przekroczyła liczbę 100 milionów sprzedanych cyfrowo singli, które mają certyfikat RIAA, tzn. pokryły się Złotem lub Platyną.

Oznacza to, że gwiazda znalazła się na szczycie listy Digital Singles Awards, czyli artystów z największą ilością sprzedanych cyfrowo singli w Stanach Zjednoczonych.

Rihanna w ciągu swojej 10-letniej kariery, wydała 37 singli, w tym m.in.: hit We Found Love, który pokrył się 9-krotną platyną w USA czy Only Girl, What’s My Name i Stay – każdy z tych trzech utworów ma status 6-krotnej platyny. Ponadto, wszystkie albumy gwiazdy mają status platyny, z czego jeden – Good Girl Gone Bad – jest podwójnie platynowy. Płyty artystki w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 7,5 mln kopii.

Wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt i Singli to najważniejszy sposób na uczczenie osiągnięć artysty na rynku. Przyznajemy nagrody twórcom od 60 lat, ale to rzadkość, że mamy możliwość obserwowania takich sukcesów. […] Rihanna nie tylko przekroczyła liczbę 100 mln, ale jest pierwszą, która tego dokonała. To historyczne wydarzenie potwierdzające jej nadzwyczajną karierę. – powiedział Cary Sherman prezes CEO RIAA.

Zaraz za Barbadoską w zestawieniu uplasowała się Taylor Swift, natomiast na miejscu 3. znalazła się Katy Perry.


ArtystaCertyfikowana ilość sprzedanych singli w milionach
Rihanna100
Taylor Swift88
Katy Perry79
Kanye West46,5
Lady Gaga39,5
Justin Bieber35
Eminem34
Lil Wayne33
Flo Rida32,5
Drake29

W Stanach Zjednoczonych wyróżnienie Złotej Płyty otrzymują single, które osiągnęły sprzedaż cyfrową na poziomie 500 000, Platynowej – 1 000 000 000. Streaming przeliczany jest w stosunku 100 streamów: 1 pobranie.

Źródło: riaa.com