Tu jesteś:
Newsletter

30.06.2015
Powrót do newslettera

Telewizja Viva Polska wraca do muzyki

Telewizja Viva Polska wraca do muzyki

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, od lipca br. kanał Viva Polska emitować będzie teledyski całą dobę. Oznacza to, że na czas wakacji z ramówki znikną programy rozrywkowe takie jak m.in. „Nieustraszeni” czy „Z kamerą wśród Kardashianów”.

Już na początku roku, stacja rozszerzyła pasma muzyczne z 10 do 16 godzin na dobę. Dodatkowo, od kwietnia władze kanału Viva Polska zdecydowały się na emisję wideoklipów przez całą dobę w piątki i soboty. Wprowadzono również nowe pasmo poświęcone muzyce tanecznej i elektronicznej – Viva Dance.

Spotkało się to z dobrym przyjęciem naszych widzów. Teraz rozszerzamy te pasma na pozostałe dni tygodnia. – mówi Daniel Reszka, wiceprezes VIMN Polska ds. produktu i marketingu i dodaje: Profil stacji to elektroniczna muzyka taneczna i wyniki oglądalności oraz głosy widzów potwierdzają, że właśnie takiego materiału oczekują.

Choć popularność kanału spadła (obecny udział w rynku to 0,16%, w analogicznym okresie w ubiegłym roku było to 0,31%) to jak podaje portal wirtualnemedia.pl, osoby reprezentujące stację podkreślają, że pasma muzyczne odnotowują wzrost oglądalności. Ważne okazało się także to, że emisja teledysków jest mniej kosztowna niż programów rozrywkowych, które wiążą się np. z koniecznością wykupienia licencji.

Źródło: wirtualnemedia.pl