Tu jesteś:
Newsletter

28.05.2015
Powrót do newslettera

Nowi dyrektorzy muzyczni w największych stacjach radiowych

Nowi dyrektorzy muzyczni w największych stacjach radiowych

Do poważnych zmian doszło w dwóch stacjach radiowych plasujących się w czołówce rankingów słuchalności, tj.. w Radiu Zet oraz Radiowej Jedynce.

Wraz z końcem kwietnia 2015 roku z Programem Pierwszym Polskiego Radia pożegnał się dotychczasowy szef muzyczny stacji – Zbigniew Zegler, który funkcję kierownika redakcji muzycznej pełnił od 2012 roku.

Søren Kierkegaard twierdził, że „Życie można zrozumieć, patrząc nań tylko wstecz. Żyć jednak trzeba naprzód” i to najlepiej oddaje sens moich decyzji i wyborów. Po trzech latach, spędzonych w Radiowej Jedynce, chcę podziękować Zespołowi za naukę, jaką mi dał, a Szefostwu Radiowej Jedynki i całego Polskiego Radia za to, że umożliwili nam wspólną pracę. Najbardziej wdzięczny jestem zaś Słuchaczom, którzy pomagali mi „zrozumieć życie” – tak o swojej decyzji mówi Zbigniew Zegler.

Po zakończeniu współpracy z Polskim Radiem, Zegler rozpoczął pracę w firmie fonograficznej Universal Music Polska, w dziale Artists and Repertoire (A&R), gdzie będzie zajmował się wyszukiwaniem nowych artystów, którzy chcieliby zaistnieć na rynku muzycznym. Objęte stanowisko Zbigniew Zegler będzie dzielił z Jarosławem Szlagowskim.

Nowym szefem muzycznym Jedynki został wieloletni dziennikarz oraz były redaktor muzyczny Jedynki i Trójki – Paweł Sztompke. Redakcją muzyczną PR1 zarządzał w latach 1996 – 2006.

Z Radiem ZET pożegnał się natomiast Wojciech Jagielski, który funkcję dyrektora muzycznego pełnił od października 2010 r., ze stacją związany był od 25 lat. Nowym szefem muzycznym rozgłośni została Joanna Sołtysiak, dotychczas pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora muzycznego Radia ZET.

Joanna od 2007 roku była zastępcą dyrektora muzycznego stacji. Jej awans na szefową działu muzycznego będzie więc płynnym przejęciem dotychczasowych obowiązków od Wojtka Jagielskiego, któremu z tego miejsca dziękuję za ostatnie pięć lat pracy w stacji. W historii Radia Zet Joanna będzie pierwszą kobietą, która zarządza działem muzycznym – a muzyka jest przecież kobietą – skomentował Jarosław Paszkowski pełniący obowiązki redaktora naczelnego Radia ZET, który na tym stanowisku zastąpił Rafała Olejniczaka miesiąc temu.

To nie wszystkie zmiany w rozgłośni. Natalia Gębska będąca dyrektor muzyczną i programową stacji Radio ZET Chilli, obejmie nowo utworzone stanowiska szefa anteny w Radiu ZET.

Stworzenie tego stanowiska ma na celu uporządkowanie struktury redakcyjnej i usprawnienie przepływu informacji. Chciałem żeby wsparła mnie w tym osoba, która doskonale zna firmę, ludzi i reguły rządzące codzienną pracą nad programem – powiedział Jarosław Paszkowski.

Źródło: wirtualnemedia.pl