Tu jesteś:
Newsletter

25.03.2015
Powrót do newslettera

Nowe rekordy streamingowe

Nowe rekordy streamingowe

Według informacji serwisu Musicweek.co.uk, brytyjska wokalistka Ellie Goulding pobiła światowy rekord w ilości streamów jednej piosenki. Utwór Love Me Like You Do w ciągu tygodnia został odtworzony 15,468,762 razy. Jest to pierwszy taki wynik w historii. Poprzedni rekord należał do Marka Ronsona oraz jego piosenki Uptown Funk nagranej w duecie z Bruno Marsem.

Love Me Like You Do pochodzi z soundtracku do filmu 50 twarzy Greya, który niedawno miał swoją premierę. Utwór znalazł się na szczycie zestawienia serwisu iTunes w 63 krajach, a ponadto sprzedał się w ilości 1,2 mln kopii. Teledysk do piosenki w serwisie YouTube obejrzało już ponad 175 milion osób1.Inny rekord, dotyczący streamingu albumów, pobił amerykański raper Kendrick Lamar, który w poniedziałek 16 marca wydał swój długo wyczekiwany album To Pimp a Butterfly. Choć premiera albumu przewidziana była na 23 marca, raper zrobił swoim fanom niespodziankę. Album został umieszczony w serwisie iTunes i Spotify w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wciągu pierwszego – premierowego – dnia, To Pimp A Butterfly został odtworzony 9,6 milionów razy na całym świecie ustanawiając tym samym nowy światowy rekord serwisu Spotify pod względem streamów pierwszego dnia od umieszczenia w bibliotece serwisu. Kendrick Lamar, pobił rekord kanadyjskiego wokalisty Michael’a Bublé, który ustanowił go w 2011 roku albumem Christmas.

To Pimp A Butterfly to trzeci studyjny album Kendricka Lamara.

Źródło: billboard.com, musicweek.co.uk

_______________________
1 Liczba wyświetleń na dzień 19.03 to 175 309 809