Tu jesteś:
Newsletter

26.10.2017
Powrót do newslettera

ZPAV po raz kolejny partnerem festiwalu Soundedit

ZPAV po raz kolejny partnerem festiwalu Soundedit

Związek Producentów Audio Video został po raz kolejny oficjalnym partnerem Soundedit 2017 – Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych. Jak co roku wydarzeniu towarzyszy konferencja, w ramach której ZPAV wspólnie z ZAiKS przygotował dwa panele: „Muzyka w sieci – jak na niej zarabiać?” oraz „Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być”.

Festiwal odbędzie się w dniach 26–29 października bieżącego roku w Łodzi. Wystąpią m.in. Gary Numan, Skalpel, Daniel Miller, Marek Biliński oraz Michael Nyman Band. Swoją wystawę zaprezentuje Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków. W ramach współpracy ze Związkiem Producentów Audio Video, który kolejny rok z rzędu został oficjalnym partnerem festiwalu, przygotowano wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS specjalne dyskusje, które odbędą się w sobotę 28 października w łódzkim klubie Wytwórnia przy ulicy Łąkowej 29.

Pierwszy z nich, zatytułowany „Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być” rozpocznie się o godz. 14.00. W jego trakcie zostaną przedstawione wyniki badań dotyczących stanu eksportu polskiej muzyki, przygotowanych na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV w ramach grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poruszona zostanie także kwestia celowości powołania biura Music Export Poland oraz zakresu jego działalności.

Godzinę później, o 15.00 rozpocznie się panel „Muzyka w sieci – jak na niej zarabiać?”, na którym poruszona zostanie kwestia zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w mechanizmach sprzedaży oraz konsumpcji muzyki w świecie cyfrowym. Rozmówcy będą dyskutować na temat sposobów zarabiania na własnej twórczości oraz odnalezienia się w świecie współczesnej muzyki. W panelu wezmą udział przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Producentów Audio Video (ZPAV), przy wsparciu eksperta z firmy Independent Digital – Marka Włodarczyka.

Serdecznie zapraszamy: klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, Łódź, sala warsztatowa.

Wstęp na wszystkie panele jest bezpłatny.

Soundedit 2017 – to Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych, które od dziewięciu lat odbywa się w Łodzi. Od początku istnienia przedstawia i przybliża wszelkie aspekty związane z muzyką i jej produkcją.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie: http://2017.soundedit.pl.