Tu jesteś:
Newsletter

30.05.2017
Powrót do newslettera

Spotify posiada w Wielkiej Brytanii więcej słuchaczy niż BBC Radio 1

Spotify posiada w Wielkiej Brytanii więcej słuchaczy niż BBC Radio 1

Spotify posiada obecnie większą liczbę słuchaczy niż jedna z najważniejszych stacji radiowych w Wielkiej Brytanii i najbardziej szanowanych w Europie – BBC Radio 1.

Serwis musicbusinessworldwide.com opublikował wyniki słuchalności brytyjskiej stacji za ostatni kwartał. Z raportu wynika, że zaliczyła ona pod tym względem najgorszy okres w historii. Średnia tygodniowa słuchalność BBC spadła do 9,1 miliona, co stanowi 14% całej populacji Wielkiej Brytanii. Co więcej, wynik ten jest o ponad 2 miliony osób gorszy niż 5 lat temu. Ponadto zaledwie w ciągu roku liczba osób słuchających BBC zmniejszyła się o ponad 800 tysięcy.

Serwis porównał wyniki BBC Radio 1 z popularnością platformy Spotify. W Wielkiej Brytanii ze szwedzkiej platformy korzysta ponad 10 milionów osób tygodniowo. To pierwszy przypadek w historii, kiedy serwis streamingowy ma oficjalnie więcej słuchaczy niż flagowa stacja muzyczna w kraju.

W ostatnim kwartale zdecydowanie lepiej poradziła sobie stacja BBC 6 Music, która zanotowała największą średnią liczbę słuchaczy w swojej historii, sięgając 2,35 miliona osób. Na temat tego wyniku wypowiedział się szef stacji, Paul Rodgers:

To świetne móc widzieć, jak bijemy taki rekord. Jest to kolejny dowód na rosnące zapotrzebowanie na BBC 6 wśród publiczności, która świadomie wybiera i stawia na doskonałą muzykę, jaką aktualnie oferujemy.

Źródło: musicbusinessworldwide.com