Tu jesteś:
Newsletter

29.03.2017
Powrót do newslettera

Muzyka, która uprzyjemni wiosenny relaks na świeżym powietrzu

Muzyka, która uprzyjemni wiosenny relaks na świeżym powietrzu

Początek kalendarzowej wiosny przyniósł nam więcej słońca i wyższe temperatury, dzięki czemu większość z nas dużo chętniej spędza czas wolny na świeżym powietrzu. Jedną z możliwości jest spokojny odpoczynek w piwnych lub kawiarnianych ogródkach. Jak sprawić, aby to do naszego lokalu ściągały tłumy na wiosenny relaks? Odpowiednio dobrana muzyka na pewno może nam w tym pomóc.

Udostępniając swoim gościom możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu, powinniśmy zadbać nie tylko o dodatkową przestrzeń. Tak jak dbamy o wystrój ogródka, dobierając odpowiednie meble czy rośliny, tak też powinniśmy zadbać o właściwą muzykę. Odpowiednio dobrana pozwoli stworzyć właściwy dla wiosennej atmosfery klimat, rezonujący z nastrojami naszych gości poszukujących pierwszych promieni słonecznych.

Kawiarniany ogródek jest miejscem, od którego oczekujemy chwili relaksu, muzyka, którą proponujemy w takich miejscach powinna budować atmosferę odpoczynku i odprężenia jednocześnie uwzględniać panujące na zewnątrz warunki. Dobierając utwory zwróćmy uwagę zarówno na tempo muzyki jak i jej głośność. Muzyka powinna w łagodny sposób towarzyszyć naszym gościom umożliwiając im również delektowanie się nadchodzącą wiosną i budzącą się do życia przyrodą.

Szukając inspiracji dla tworzonej playlisty, która zbuduje atmosferę wiosennego chilloutu, sięgajmy po utwory lekkie i świeże o pozytywnym przesłaniu. Jedna z amerykańskich stacji radiowych – sunny95.fm – sporządziła listę utworów, które powinny spełniać te kryteria. Wśród nich znajdują się m.in. przebój Happy Pharrella Williamsa, Beautiful Day grupy U2, Here Comes the Sun Beatlesów czy Counting Stars formacji OneRepublic. Z kolei brytyjska BBC w podobnym zestawieniu umieściła tytuły takie jak: Their Hearts Were Full of Spring grupy The Beach Boys, It Might as Well Be Spring Elli Fitzgerald, Nattura Björk, Everglow Coldplay czy When Doves Cry Prince’a.

Warto wziąć pod uwagę również szybsze utwory, dodające wiosennej energii, jednak bądźmy tutaj ostrożni, aby relaks nie stał się po prostu niemożliwy z powodu zbyt szybkich czy agresywnych dźwięków.

A oto playlista złożona z pozytywnych i relaksujących utworów, które proponuje serwis Spotify:

1. Alec Troniq – Mind Doodles

2. Christian Loffler ft. Mohna – Haul

3. Lexer Audrey Janssens – Til Dawn

4. Jake Isaac Filous – Waiting Here

5. Elderbrook – Closer

6. Jan Blomqvist – Empty Floor

7. Lost Kings – Marathon

8. The Do – Too Insistent

9. The Oh Hellos – Like the Dawn

10. Shoffy Lincoln Jesser – Takes My Body Higher