Tu jesteś:
Newsletter

28.02.2017
Powrót do newslettera

Nadchodzące premiery płytowe 2017 roku

Nadchodzące premiery płytowe 2017 roku

Rok 2017 pod względem premier płytowych zapowiada się bardzo interesująco. Co więcej, od jego początku zdążyło już wyjść kilka ciekawych muzycznych propozycji. Co zatem przyniosą nam kolejne miesiące?

Na 2017 rok swoje płyty zapowiedziało wielu artystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Nowe albumy mają zaprezentować gwiazdy pop, hip hop oraz najbardziej znane alternatywne zespoły. Jednym z bardziej wyczekiwanych wydaje się kolejny album Kanye Westa. Ostatni album amerykańskiego rapera – The Life of Pablo – miał premierę w 2016 roku, jednak jak zapowiada artysta, kolejnego wydawnictwa będzie można się spodziewać już za kilka miesięcy. Oficjalnie wiadomo, że w pracach nad płytą biorą udział m.in. Big Sean, Kid Cudi czy Lil Yachty.

Kolejny album, na który czekają fani na całym świecie, to nowa propozycja Eda Sheerana – Divide. Będzie to już trzecia płyta brytyjskiego wokalisty. Z pewnością album ma szansę stać się międzynarodowym bestsellerem. Tuż po wydaniu dwóch pierwszych singli: Shape of You i Castle on the Hill, Sheerana ogłoszono najpopularniejszym artystą w serwisie Spotify. Liczba jego słuchaczy na szwedzkiej platformie sięgnęła w lutym 42,18 mln słuchaczy. Premiera Divide zapowiedziana jest na 3 marca bieżącego roku.

W 2017 roku swój kolejny album zapowiada także Zara Larsson. Nastoletnia wokalistka w zaledwie kilkanaście miesięcy, za sprawą kilku przebojów, stała się sensacją sceny pop. Również w Polsce jej single cieszą się bardzo dużą popularnością. Lush Life został wyróżniony przez Związek Producentów Audio Video Diamentową Płytą, zaś Never Forget You Podwójną Platyną. Zara Larsson – to także artystka znajdująca się grupie wykonawców, którzy mogą się pochwalić ponad miliardową ilością odtworzeń w serwisie Spotify. Dnia 17 marca ukaże się jej kolejna płyta, zatytułowana So Good. Wydawnictwo promują single Ain’t My Fault oraz So Good.

Wśród rodzimych wykonawców również znajdziemy kilka interesujących tytułów. W 2017 roku można spodziewać się albumu Pezeta. Warszawski raper swój ostatni krążek – Radio Pezet – wydał niemal 5 lat temu. W produkcję następnego wydawnictwa zaangażowani są znani polscy producenci: Auer oraz DJ Panda. Fani gatunku hip hop mogą także spodziewać się w tym roku nowych wydawnictw od Hadesa, Włodiego, Sokoła czy W.E.N.Y., jednak konkretne daty premier nie zostały jeszcze podane

Rok 2017 zdążył już przynieść nam kilka interesujących premier. W szczególności należy pamiętać o Annie Marii Jopek i Gonzalo Rubalcabie – Minione – oraz Happysad – Ciało obce.

Czego jeszcze możemy się spodziewać w nadchodzącym roku? Już 17 marca światło dzienne ujrzy kolejna płyta Depeche Mode. Będzie to 14. studyjny album jednego z najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki. Wydawnictwo promuje singiel Where’s the Revolution. Nieco później, bo w czerwcu bieżącego roku, ma ukazać się debiutancka płyta Dua Lipy. Młoda wokalistka szturmem podbija listy przebojów na całym świecie za sprawą takich singli jak Be the One, Hotter Than Hell czy Blow You Mind (Mwah). Możemy się spodziewać także kolejnej płyty grupy Arcade Fire. Od wydania poprzedniej minęły już prawie 4 lata, zaś wokalista grupy, Win Butler, zapowiada, że nowego albumu możemy spodziewać się wiosną bieżącego roku.

Rok 2017 z pewnością przyniesie nam dużo nowej muzyki. Często będzie to taka, na którą publiczność czeka już od dłuższego czasu, ale mamy też nadzieję, że pojawią się także niespodzianki i zupełnie nowi artyści, którzy podbiją serca fanów.