Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Opłaty za muzykę - Aktualności

7 marca 2014 r.

Bastille na szczycie sprzedaży płyt w Wielkiej Brytani – Top 10 Chart UK

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się obecnie płyt w Wielkiej Brytanii znalazło się pięć krążków zdobywców nagród Brit Awards (Bastille, Arctic Monkeys, Ellie Goulding, Rudimental i Lorde).

Bastille na szczycie sprzedaży płyt w Wielkiej Brytani – Top 10 Chart UK

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się obecnie płyt w Wielkiej Brytanii znalazło się pięć krążków zdobywców nagród Brit Awards (Bastille, Arctic Monkeys, Ellie Goulding, Rudimental i Lorde). Miejsce pierwsze zestawienia zajmuje zespół Bastille i ich Bad Blood, który na liście tej znajduje się już 52 tygodnie. To nie jedyna płyta, która od dłuższego czasu gości w rankingu najlepiej sprzedających się płyt na Wyspach - Arctic Monkeys AM, jest tam od sześciu miesięcy, Disclosure Settle od ponad dziewięciu, Ellie Goulding Halcyon od półtora roku.





Lista Top 10 najpopularniejszych obecnie płyt w Wielkiej Brytanii (z 8 marca 2014 r.):

Źródło: www.officialcharts.com

Value gap
69% gości hotelowych uważa, że muzyka jest jednym z głównych czynników kreujących atmosferę hotelu (MWFY)
75% gości hotelowych lubi słuchać muzyki w lobby, barach, restauracjach i przestrzeniach ogólnodostępnych w hotelu (MWFY)
73% właścicieli sklepów z odzieżą i obuwiem jest przekonanych o pozytywnych oddziaływaniu muzyki na klientów. Obecność muzyki przyciąga do nich klientów.
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 2160 zł miesięcznie w sklepie spożywczym o dziennym utargu w granicach 1000 zł
78% kobiet odwiedzających salon urody wyżej cenni sobie dobrą muzykę niż oferowaną tam kawę, herbatę lub kolorowe czasopisma
Dobra muzyka pozwala skutecznie zrelaksować się podczas zabiegów kosmetycznych 2/3 klientom (76% kobiet, 85% klientów w wieku 20-29 lat)
20% regularnych gości salonów urody wybrałoby inny lokal gdyby nie była w nim odtwarzana muzyka
85% właścicieli klubów fitness i 90% właścicieli kręgielni i bilardów jest wręcz przekonana o promocyjnym znaczeniu muzyki w ich działalności i jej wpływie na zachowania oraz nastrój klientów
80% klientów czerpie więcej przyjemności z zajęć w klubie fitness podczas słuchania muzyki tła (MWFY)
80% klientów twierdzi, że muzyka w czsie zajęć fitness bardziej motywuje ich do ćwiczeń (MWFY)
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 5476 zł miesięcznie w restauracji o dziennym utargu w granicach 600 zł
Jeżeli zostanie wyłączona dobra muzyka to 32,6% klientów restauracji wybierze inny lokal
82% właścicieli restauracji uważa, że muzyka zachęca klientów do odwiedzania ich lokali, jak i wydłuża ich czas pobytu w nich.
55% gości hotelowych preferuje spotkania z klientami w miejscach gzdie grana jest dobra muzyka (MWFY)
Fryderyk Festiwal 2022