Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Opłaty za muzykę - Aktualności

28 października 2014 r.

Za nami Soundedit 2014!

W miniony weekend w Łodzi odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2014. W ciągu trzech dni, w Klubie Wytwórnia, odbywały się szkolenia, koncerty, jak też spotkania z muzykami i reprezentantami rozmaitych firm oraz organizacji związanych z branżą muzyczną.

Za nami Soundedit 2014!

W miniony weekend w Łodzi odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2014. W ciągu trzech dni, w Klubie Wytwórnia, odbywały się szkolenia, koncerty, jak też spotkania z muzykami i reprezentantami rozmaitych firm oraz organizacji związanych z branżą muzyczną.

Jednym z takich spotkań był, zapowiadany przez nas, wspólny panel przedstawicieli Związku Producentów Audio Video oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, który odbył się w sobotę 25 października o godzinie 14.00.

W dyskusji, odbywającej się pod hasłem Muzyka z krainy OZZ, udział wzięli Jan Młodkowski – kierownik Zespołu ds. Komunikacji Stowarzyszenia ZAiKS, dyrektor OZZ ZPAV – Bogusław Pluta oraz dyrygent i kompozytor Miłosz Bembinow.

Spotkanie poświęcone było ochronie praw autorskich i pokrewnych w ramach działalności Organizacji Zbiorowego Zarządzania w Polsce. Na podstawie prezentacji multimedialnej, przedstawiono zasady działalności ZPAV-u oraz ZAiKS-u. Wnikliwie wyjaśniono wszelkie aspekty związane z wydawaniem oraz dystrybucją muzyki. Dużo uwagi poświęcono ukazaniu zasad współpracy z wytwórniami muzycznymi i dystrybutorami, co jest szczególnie istotne dla nowych artystów na runku. W przejrzysty sposób przedstawiono także schemat dotyczący obiegu praw na rynku oraz związane z tym kwestie finansowe. Spotkanie miało formę otwartej dyskusji, dlatego, nie zabrakło również licznych pytań publiczności.

ZPAV już kolejny rok był partnerem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość dyskutowania o prawach autorskich i rynku muzycznym z fascynatami muzyki i młodymi twórcami. Edukacja jest także ważnym aspektem naszego działania – powiedział Bogusław Pluta.

Więcej szczegółów na: www.soundedit.pl

Soundedit 2014. Muzyka z krainy OZZ. Miłosz Bembinow, Bogusław Pluta, Jan Młodkowski. Foto: ZAiKS
Value gap
69% gości hotelowych uważa, że muzyka jest jednym z głównych czynników kreujących atmosferę hotelu (MWFY)
75% gości hotelowych lubi słuchać muzyki w lobby, barach, restauracjach i przestrzeniach ogólnodostępnych w hotelu (MWFY)
73% właścicieli sklepów z odzieżą i obuwiem jest przekonanych o pozytywnych oddziaływaniu muzyki na klientów. Obecność muzyki przyciąga do nich klientów.
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 2160 zł miesięcznie w sklepie spożywczym o dziennym utargu w granicach 1000 zł
78% kobiet odwiedzających salon urody wyżej cenni sobie dobrą muzykę niż oferowaną tam kawę, herbatę lub kolorowe czasopisma
Dobra muzyka pozwala skutecznie zrelaksować się podczas zabiegów kosmetycznych 2/3 klientom (76% kobiet, 85% klientów w wieku 20-29 lat)
20% regularnych gości salonów urody wybrałoby inny lokal gdyby nie była w nim odtwarzana muzyka
85% właścicieli klubów fitness i 90% właścicieli kręgielni i bilardów jest wręcz przekonana o promocyjnym znaczeniu muzyki w ich działalności i jej wpływie na zachowania oraz nastrój klientów
80% klientów czerpie więcej przyjemności z zajęć w klubie fitness podczas słuchania muzyki tła (MWFY)
80% klientów twierdzi, że muzyka w czsie zajęć fitness bardziej motywuje ich do ćwiczeń (MWFY)
Szacowany przeciętny spadek przychodów przy braku muzyki to 5476 zł miesięcznie w restauracji o dziennym utargu w granicach 600 zł
Jeżeli zostanie wyłączona dobra muzyka to 32,6% klientów restauracji wybierze inny lokal
82% właścicieli restauracji uważa, że muzyka zachęca klientów do odwiedzania ich lokali, jak i wydłuża ich czas pobytu w nich.
55% gości hotelowych preferuje spotkania z klientami w miejscach gzdie grana jest dobra muzyka (MWFY)
Fryderyk Festiwal 2022